طبق پژوهش‌هایی که در زمینه سلامت خودرو انجام شده، به این نتیجه رسیده‌اند که یک خودرو به طور متوسط ۱۰ سال عمر مفید دارد که البته با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی، خودروهای امروزی در مقایسه با گذشته، از عمر بالاتری برخوردار هستند، منتها چیزی که تخمین زده شده، نشان‌دهنده‌ی اطلاعاتی است که شما به عنوان راننده اتومبیل خود بایستی از آن آگاه باشید و با مراقبت‌ها و نگهداری مناسب، در افزایش عمر خودروی خود، سهمی داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم،  کلیدی‌ترین نکات را در قالب راهنمای نگهداری از خودرو برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

نکات نگهداری از خودرو

 اتومبیل خود را در سایه پارک کنید:

اولین چیزی که باید درنظر بگیرید، این است که نور آفتاب با گذشت زمان می‌تواند باعث پوسیدگی ماشین و از بین رفتن رنگ بدنه‌ی آن شود، از این رو سعی کنید، خودروی خود را در سایه پارک کنید تا از پوسیدگی زود هنگام آن جلوگیری نمایید.

تسمه تایم را جدی بگیرید:

بایستی حواستان به تعویض تسمه تایم باشد، چرا که سرویس نکردن تسمه تایم یکی از چیزهایی می‌باشد که می‌تواند آسیب جبران ناپذیری به موتور اتومبیل بزند. بنابراین سعی کنید در زمان مناسب و با سرویس به موقع آن، از خطرات جدی جلوگیری نمایید.

 مراقب موتور خودرو باشید:

موتور خودرو از مهمترین و اساسی‌ترین آیتم می‌باشد، سعی کنید هوشمندانه عمل کنید و هر از گاهی برای رفتن به مسافت‌های داخل شهری، از خودروی خودتان استفاده نکنید، چون موتور به میزان کافی گرم نمی‌شود و باعث بالارفتن استهلاک اتومبیل می‌شود. در عوض می توانید برای مسافرت‌های طولانی خیالتان راحت باشد و بدون هیچ نگرانی سفر کنید.

گرم کردن خودرو قبل از استفاده:

حتی الامکان سعی کنید قبل از حرکت، اتومبیل خود را روشن کرده و  حداکثر به مدت ۵ دقیقه منتظر بمانید تا موتور گرم شود، این یک راه هوشمندانه برای طول عمر خودرو می باشد چرا که موجب می شود، روغن در موتور به دمایی که لازم است برسد، از این رو با رعایت کردن آن می توانید به هدفتان برسید.

بنزین مناسب:

از بنزین مناسب برای طولانی شدن عمر خودروی خود استفاده نمایید، در شناسایی پمپ بنزین مناسب دقت نمایید و گاهی هم بهتر است از بنزین سوپر استفاده کنید.

تمیز کردن خودرو:

نمک موجود در زمین، یکی از مهمترین دشمن های خودرو می‌باشد، از این رو در تمیز کردن و شستن خودروی خود غفلت نکنید و سعی نمایید با تمیز کردن به موقع از پریدگی رنگ بدنه جلوگیری کنید.

کلام آخر

طول عمر خودروی شما به چگونگی مراقبت شما از آن بستگی دارد، با رعایت نکاتی که در مطالب بالا گفته شد می‌توانید در حفظ و افزایش عمر خودروی خود بکوشید.